KÉRJÜK TÁMOGASSA ADÓJA 1 SZÁZALÉKÁVAL A LISKA JÓZSEF ALAPÍTVÁNYT!
Adószám: 19219024-1-16
2017. március 31-én és április 1-én a Miskolci Rendészeti Szakgimnáziumban rendezték meg az I. Országos Középiskolai Rendészeti Csapatverseny országos döntőjét, ami a verseny történetében a 21. volt, de ezen a néven az első.
A több mint 80 induló csapatból a regionális elődöntők után a legjobb 20 jutott a fináléba. Új dolog volt, hogy gimnazistáink együtt mérettek meg a szakgimnazista tanulókkal, akik kb. háromszor annyi időben tanulják a tananyagot, így jóval mélyebben, mint a mieink. Fizikális felkészítésükre is több idő jut.
Katasztrófavédelemből sugárcső-szerelés, büntetés-végrehajtásból cellaberendezés, ágyazás volt a feladat. Fizikálisan fekvőtámaszból, felülésből, helyből távolugrásból, függeszkedésből és 2000 méteres futásból kellett megfelelni, e mellet lövészet illetve akadálypálya is szerepelt a programban.
Változás ide, változás oda, diákjaink megnyerték a versenyt, ráadásul büntetésvégrehajtásban, katasztrófavédelemben és elméleti ismeretekben (társadalomismeret) is a legjobbnak bizonyultak.
A csapat tagjai: Vitáris Ádám, Horváth József, Sós Bence Lajos 12.d és Bezzeg Patrik 12.e osztályos tanuló.
A csapat felkészítői: Pólyáné Balla Julianna – társadalomismeret, büntetésvégrehajtás, katasztrófavédelem, Csókási Zsolt - fizikai felkészítés, Bárczi Tamás – lövészet, Pernyész Anita, Páll Márta, Fáczánné Danis Dóra.
Intézményünk a kollégák mellett megköszöni a felkészítésben nyújtott segítségét Nagy István rendőr zászlósnak, Fózer Tibor tűzoltó ezredesnek a Jászberényi Katasztrófavédelmi Kirendeltség vezetőjének és Szabó Szabolcs tűzoltó őrnagynak, parancsnoknak.
Felkészítő: Pernyész Anita
Megyei történelem verseny
2. hely: Lukács Levente (10.A)
4. hely: Bese Gábor (11.B)
5. hely: Remete Zsolt (10.B)
Felkészítő: Pernyész Anita, Nagy Mariann
Gratulálunk!
Immár harmadik évébe lépett az iskolánk által elindított verseny, amelynek célja a katolikus egyház történetének mélyebb megismerése és a vallási tanítások ismeretterjesztő formában történő népszerűsítése.
Idén azoknak a XX. századi személyiségeknek az életműve jelentette a verseny alapját, akik a közelmúltban lettek boldoggá vagy szentté avatva: Teréz anya, II. János Pál, XXIII. János, IV. Károly, Apor Vilmos, Sándor István, Salkaházi Sára, Batthyány-Strattman László.
Ennek jegyében kapta a március 20-án megrendezett, sokszor inkább játékos vetélkedés „A velünk élő szentek” címet.
A négy jászsági katolikus középiskola nyolc csapatának részvételével megtartott versengést a jászapáti gimnázium tanuló nyerték, megelőzve a Nagyboldogasszony Katolikus Iskola két csapatát. A liskások a negyedik és a nyolcadik helyet szerezték meg.
Remélhetőleg jövőre is folytatódik a sorozat, új témával és új játékosokkal.
Március közepén két eseményre is emlékeztünk iskolánkban. Március 13-án volt 30 éve, hogy iskolánk felvette Liska József nevét, március 14-én pedig 50 éve volt, hogy névadónk elhunyt.Az évfordulók alkalmából rövid megemlékezést rendeztünk névadónk emlékművénél.
Bencsik Ferenc ünnepi beszédét követően jutalmat vehettek át az Én Liskám című pályázat győztesei. 1.helyezett: Csohány András 12.a osztály, 2.hely: Nagy Bálint 12.a osztály, 3.hely Tóth Bianka 9.d osztály. Utána Nagy Bálint adta elő Benjámin László Emléknél többek című versét, majd a diákság képviselői koszorút helyeztek el a névadó emlékművénél.
Az alábbiakban az ünnepi beszéddel emlékezzünk e jeles eseményekre.
Innováció, megújulás, felkészültség – új szakirodalom a Liskában
Ruzsinszki Gábor: Programozható elektronikák
Iskolánk szakmai oktatására jellemző a folyamatos megújulás, tanáraink mindig keresik az innovatív jelenségeket, figyelemmel kísérik az újdonságok megjelenését, hogy minél felkészültebben állhassanak az iskolánkban tanuló nebulók elé.
Ezt segíti elő Ruzsinszki Gábor Programozható elektronikák című könyve is, amelyet a szerző ingyenes példányban iskolánk tanulói rendelkezésére bocsátott elektronikus könyv formájában. Ez a könyv kiválóan alkalmazható a műszaki informatika, elektronika és programozás tantárgyakhoz. Ennek segítségével erősáramú, automatika és informatika szakirányon tanuló diákjaink jobban elsajátíthatják a tananyagot, amely a tanórai használaton kívül alkalmas az otthoni tanuláshoz is. Az iskolánkban folyó tanfolyamokon is eredményesen tudnak belőle tanulni.
A könyv felépítése logikus, áttekinthető, és részletesen kifejti az alapoktól egészen a magasabb szintű ismeretekig a tudnivalókat, így diákjaink későbbi, főiskolai vagy egyetemi tanulmányaik alatt is használhatják majd. A szerző, Ruzsinszki Gábor szoftverfejlesztő és főiskolai tanár is egyben, aki tisztában volt azzal, hogy a fentebb felsorolt szakmai területeknek melyek a hiányosságai és ennek megfelelően írta meg könyvét.
Miután Vincze Gyula tanár úr rátalált a könyvre, felvette a kapcsolatot a szerzővel, aki iskolánk rendelkezésére bocsátotta az értékes irományt. Mivel a szerző is tanított korábban középiskolában, így az oktatást támogatva, térítésmentesen küldte el elektronikus formában, vízjelekkel ellátva a könyvet.
Ezúton is köszönjük Ruzsinszki Gábornak.
P.A.
Támogatóink:
© Copyright | Minden jog fenntartva! 2019-2022 | Az oldal készítőiért kattints ide!